O Świeradowie

Tym, którzy marzą o prawdziwie romantycznej zimie polecamy pobyt w Świeradowie Zdroju!

Jego położenie geograficzne w południowo-zachodniej części Sudetów, rozlokowanie w dolinie okolonej wzniesieniami górskimi uczyniło z tego miasteczka naturalną stolicę Gór Izerskich.

Świeradów Zdrój odznacza się nadzwyczajnymi warunkami klimatycznymi (leczenie klimatem bodźcowym!) i krajobrazowymi. Pomimo tego, że rejon ten jest obszarem wczasów letnich i pobytów kuracyjnych warto w nim również przyjemnie spędzić zimowy urlop. Tym bardziej, iż już od października 2008 rusza tu najnowoczesniejsza kolej gondolowa, która funkcjonować będzie przez cały rok, obsługując zarówno narciarzy w sezonie zimowym, jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie.
Długość trasy kolei wynosić będzie 2172 m, przy wysokości stacji dolnej 620 m n.p.m. i stacji górnej 1060 m n.p.m. i różnicy poziomów 440m. Jej przepustowość to 2000 osób na godzinę.
Trasa narciarska ma 2500m długości i zróżnicowany poziom trudności, będzie naśnieżana w sezonie zimowym oraz oświetlona (jazda nocna: 18 - 21). Średnie nachylenie trasy 28%. Czas przejazdu koleją to 8 minut.
Na obu stacjach funkcjonować będzie gastronomia, ponadto na stacji dolnej znajdować się będzie wypożyczalnia sprzętu narciarskiego wraz z serwisem narciarskim, kiosk ruchu oraz bankomat.

Zapraszamy w nasze góry na wczasy rodzinne. Każdy z Państwa znajdzie tu coś dla siebie: narciarskie trasy biegowe i zjazdowe, lecznicze źródła mineralne, możliwość różnych zabiegów, spacery po urokliwym krajobrazie, miłe towarzystwo czy też relaksujący spokój. Sport ze zdrowiem idą przecież w parze.

Urlopowicz, turysta czy narciarz - każdy może u nas wypocząć; w czasie dnia zmagając się ze stokami narciarskimi, trasami biegowymi, zimowymi szlakami pieszych wędrówek a popołudniami zażywając kąpieli borowinowych, w wywarze z kory świerkowej, biczy, szkockich, masaży z sauną lub kąpieli w krytych basenach. Wieczory to z kolei najlepszy czas na zabawę przy bilardzie, na kręgielni oraz w miejscowych kafejkach, pubach i dyskotekach w mieście. Czy może być coś lepszego od nart, zimowego spaceru i wesołej atmosfery !?

Świeradowskie trasy zjazdowe zaspokoją każde gusta: można się u nas nauczyć utrzymywać na jednej lub dwóch deskach lub prezentować swoje umiejętności na bardziej skomplikowanych trasach.
A wszystkie te zimowe propozycje - bez uciążliwych kolejek. 
 
webdesign: www.luczak.pl